Sit-on-top kajaky

Kajaky z kategórie Sit on Top sú určené na rekreačné jazdenie. Jedná sa o otvorené kajaky, ktoré si získali obľubu najmä pre svoju vysokú primárnu stabilitu, veľký priestor na palube, ktorý poskytuje pohodlné sedenie a konštrukčné prevedenie, vďaka ktorej loď nie je možné potopiť. V prípade prevrhnutia je možné do lode ľahko nastúpiť, a to bez nutnosti vylievania. Preto sú tieto kajaky vhodné najmä pre začiatočníkov.
Čo sa týka konštrukčného prevedenia, sú Sit on Topy takmer podobné. Majú obyčajne prehnutý kýl, široké, takmer ploché dno, u niektorých modelov je predná špica zakončená kýlovým výstupkom. Nevynikajú veľkou rýchlosťou vzhľadom k svojej dĺžke. Jednomiestne verzie sú dlhé asi 3 metre, dvojmiestne majú okolo 4 metrov. V základnej výbave sa dodávajú len samotné lode. Pre väčšie pohodlie a pôžitok z pádlovania sa odporúča doobjednať si sedačky s vyššou chrbtovou opierkou, ktoré sa dajú k lodi upevniť, ak je to možné, tak aj smerovú plutvu, či kormidlo pre lepšiu smerovú stabilitu. Sit on Top kajaky majú spravidla aj vodotesnú komoru. Sú vyrobené z polyetylénu (plastu), takže sú odolnejšie voči poškodeniu.

Kajak Robson Kona
Jednomiestny kajak s elegantným dizajnom. Robson Kona je ideálnou voľbou pre oddych na rieke, jazere, či mori. Ergonomické sedenie, nastaviteľné operadlo a kaskádovité stupačky boli navrhnuté kvôli maximálnemu pohodliu. Úchyty v prednej a zadnej časti i bočné úchyty uľahčujú manipuláciu.

Robson Kona, sit on top kajak
Robson Kona, ideálny sit on top kajak pre aktívny oddych na jazerá i more. bližšie informácie po kliknutí na obrázok.

Kajak Robson Kailua
Univerzálny tandemový kajak, ktorý má veľkú nosnosť a dostatok úložného priestoru, takže je vhodný pre rodiny s deťmi i požičovne. Má veľmi dobrú primárnu stabilitu. Vybavený sedačkami s nastaviteľnou chrbtovou opierkou a dvoma zapustenými držiakmi na poháre (rozšírená výbava), ktoré spríjemnia váš výlet.

Rybársky kajak, sit on top, Robson Kailua
Robson Kailua, tandemový sit on top s dostatkom úložného priestoru v špeciálnej rybárskej úprave. Viac informácií, po kliknutí na obrázok.

Kajak Jackson Big Tuna
Kajak Big Tuna je univerzálny, dvojmiestny kajak, určený najmä na lov rýb z lode – kayakfishing. I keď je primárne určený pre dve osoby, dá sa použiť aj ako sólo kajak a vďaka veľkej nosnosti sa na ňom odvezú až 4 osoby, takže je vhodný aj pre rodiny s deťmi. Má výbornú primárnu stabilitu, solídnu rýchlosť i dobrú ovládateľnosť, ktorú zlepšuje kormidlo. Je bohato vybavený rôznymi doplnkami, ktoré sa vyznačujú veľkou variabilitou. Za zmienku určite stoja pohodlné sedačky, ktoré sa dajú z kajaku ľahko vybrať a použiť na posedenie na brehu, či pri ohni. Jedinečným prvkom kajaku Big Tuna je integrovaná riečkovnica, ktorá využíva prúdiacu vodu pod kajakom. V nej sa dajú skladovať nástražné rybky, ale aj ulovené ryby až do veľkosti 50 cm. Namiesto riečkovnice možno uložiť do lode chladiaci vak na jedlo, pitie apod.

Jackson Kayak Big Tuna
Dvojmiestny Sit on Top kajak Big Tuna – veľký Tuniak je rybársky špeciál na .pokojné aj prúdiace vody. Bližšie informácie získate kliknutím na obrázok.

Kajak Big Tuna má univerzálne využitie. Vďaka jeho jazdným vlastnostiam sa s ním dajú jazdiť pokojné, ale aj mierne prúdiace vody. Má vysokú primárnu stabilitu, takže rybárčiť možno aj v pozícii v stoji. Doplnky, ktorými je kajak vybavený, sú veľmi variabilné. Sedačky sa dajú výškovo nastaviť, chrbtová opierka ja takisto nastaviteľná. Predná sedačka sa dá otočiť v smere alebo v protismere jazdy. Kajak disponuje až troma úložnými priestormi. Vpredu je menší úložný priestor s integrovaným vakom a uzatvárateľným vekom. Priestor v strede sa dá namiesto riečkovnice použiť na uloženie chladiaceho vaku s vecami častejšej potreby. Vzadu sa nachádza najväčší priestor, kde sa odkladá väčšinou oblečenie a veci potrebné na stanovanie. Praktickými doplnkami sú aj istiace gumičky, vďaka ktorým možno upevniť na loď napr. kufrík s nástrahami, pádlo, či udicu.
Azda jedinou nevýhodou kajaku Big Tuna je obťažnejšia manipulácia. Úchyty na prednej a zadnej špici sú z tvrdého plastu a pri prenášaní sú trochu nepohodlné. Riešením by bola inštalácia úchytov, prekrytých textilným materiálom, takých, aké sú na oboch stranách lode.

logo-web

Sit on Top kajaky sme predávali medzi prvými. Vďaka tomu máme dostatok skúseností, každý Sit on top poznáme, vieme komu ho odporučiť, i pre koho nebude vhodný. Neváhajte sa na nás obrátiť, radi pomôžeme aj vám. Váš vodácky obchod Vodaci.sk