Nafukovacie kajaky

Nafukovacie kajaky sa vďaka plochému priečnemu profilu tvaru U, oproti pevným kajakom vyznačujú väčšou primárnou stabilitou, no o niečo nižšou rýchlosťou. Ich nesmiernou výhodou je nenáročnosť na priestor pri skladovaní a preprave. Vyžadujú väčšiu starostlivosť ako kajaky pevné. Sú odolné voči nárazom na kamene, i skaly, no pri zrážke s ostrým predmetom vzniká riziko prasknutia člna.
Existuje široká škála ponuky nafukovacích kajakov, ktoré slúžia na rekreačné pádlovanie, ale aj na športovú jazdu do vôd vyšších obťažností. Môžu byť otvorené, polouzavreté a uzavreté, a to jednomiestne, dvojmiestne i trojmiestne.

Kajak Gumotex Solar 410C
Solar 410C je novou verziou populárneho kajaku Solar 405. Je to stabilný kajak, určený najmä na rekreačné jazdenie na vodných plochách s pokojnou hladinou – jazerá, moria, ale i na tokoch do náročnosti WW1. Solar je možné posunutím a umiestnením sedačiek upraviť z trojmiestnej verzie na dvojmiestnu i jednomiestnu. Vnútorný priestor je dostatočne veľký na uloženie batožiny, čo ocenia najmä single jazdci pri jednomiestnej verzii.

Gumotex Solar
Gumotex Solar, stabilny, bezpečný nafukovací kajak na jazerá a moria. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok

Solar 410C vyniká výbornou primárnou stabilitou, najmä vďaka väčším bočným valcom a vďaka svojej dĺžke aj výbornou smerovou stabilitou a rýchlosťou. Smerovú stabilitu zlepšuje smerová plutva, a to najmä pri jazde vo väčších vlnách, či za silnejšieho vetra. Ďalšou výhodou kajaku je veľká variabilita, čo sa týka úpravy sedačiek a opierok na nohy. V neposlednom rade je to aj veľký vnútorný priestor.
Čo však na člne chýba, je úchyt na vnútornej strane bočného valca z dôvodu pohodlnejšieho nosenia, ak je človek sám.

Kajak Gumotex Swing
Kajak vhodný na rekreačné jazdenie na pokojných vodách, ale aj na športovú jazdu do obťažnosti WW2. Vyrába sa v jednomiestnej a dvojmiestnej verzii. Vyznačuje sa jedinečne ostrým tvarom a systémom výstuh, ktoré zvyšujú jeho pevnosť a tým aj jazdné vlastnosti, ako rýchlosť, obratnosť a stabilita. Má nízku hmotnosť, čo ocenia jazdci najmä pri výletoch s častým prenášaním. Pohodlná sedačka a veľký vnútorný priestor vytvárajú komfortné sedenie, uzavretý kokpit chráni kajakára a jeho batožinu pred preniknutím vody do kajaku. V prednej a zadnej časti hornej paluby lode sa nachádza uzatvárateľný zips, vďaka ktorému možno uložiť dovnútra batožinu.

Gumotex Swing
Kajak Gumotex Swing určený na tečúcu vodu do obtiažnosti WW2, skvelá kombinácia rýchlosti a stability. Pre viac informácií kliknite na obrázok

Kajak Swing si cením v prvom rade pre jeho nízku hmotnosť, ale najmä univerzálne použitie. Je tu dokonale zastúpený pomer všetkých troch základných vlastností lodí. Kajak je vďaka svojej dĺžke a kýlovému výstupku v prednej časti dna rýchly. Priečny profil má guľatý tvar, vďaka čomu je obratný. Šírka lode a tvar priečneho profilu zabezpečujú vysokú primárnu stabilitu. Smerová plutva a už spomínaný kýlový výstupok v prednej časti dna výrazne zvyšujú smerovú stabilitu. Uzatvárateľné zipsy v prednej a zadnej časti kokpitu umožňujú pohodlne uložiť a vybrať batožinu z kajaku. Na prove a korme sa navyše nachádza výplet z pružného lana, takže sem možno umiestniť veci, ktoré sa nezmestili do batožinového priestoru alebo ktoré budete potrebovať k okamžitému použitiu počas jazdy.

Kajak Gumotex Twist
Twist je otvorený Sit on Top kajak, určený na rekreačné pádlovanie. Vyrába sa v jednomiestnej a dvojmiestnej verzii. Kokpit je dostatočne veľký na to, aby poskytoval komfortné sedenie aj pre osoby s väčšími telesnými proporciami. Šírka a tvar priečneho profilu zaisťujú výbornú primárnu stabilitu. Je to najľahší čln v ponuke od firmy Gumotex – jednomiestna verzia váži len 6 kg! Materiál Hevealon, z ktorého je kajak vyrábaný, nenasiakne vodu a je dostatočne odolný.

Gumotex Twist
Obľúbený turistický kajak Gumotex Twist. Absolútne ľahučký, so smerovou plutvou v základnej výbave. Bližšie informácie získate kliknutím na obrázok

Obrovskou výhodou kajaku je nízka hmotnosť a cenová dostupnosť. Jediný kajak v ponuke od Gumotexu, ktorý má v základnej výbave smerovú plutvu (skeg). Vyrába sa v štyroch farebných modifikáciách, žltej, modrej, červenej a maskáčovej zelenej, ktorú si obľúbili predovšetkým rybári.

Kajak Gumotex Helios
Helios je polouzavretý kajak, určený predovšetkým na rekreačné jazdenie na pokojných vodách, pobrežnú plavbu po mori, ale aj na jazdu na prúdiacich tokoch. Vnútorný priestor v okolí kokpitu poskytuje jazdcovi komfortné sedenie pri pádlovaní i odpočinku. Vyrába sa v jednomiestnej a v dvojmiestnej verzii. Jednomiestna verzia má výrazne predĺžený priestor na batožinu v prednej a zadnej časti kajaku.

Gumotex Helios
Gumotex Helios, špičkový kajak vyrábaný viac ako 50 rokov. Vďaka krytým palubám umožňuje jazdiť aj mierne divokú vodu. Vhodný na rekreáciu, i viacdenný výlet. Viac informácií získate kliknutím na obrázok.

Kajak Helios je všestranne použiteľný. Dá sa s ním jazdiť na hladkej vode a vďaka krytej prednej a zadnej špici aj na mierne divokej vode až do obťažnosti WW2. Oproti iným kajakom od Gumotexu je užší, takže je dostatočne rýchly. Napriek tomu si zachováva primárnu stabilitu. Vzhľadom k šírke a menším bočným valcom nepotrebujete pri pádlovaní extra dlhé pádlo, je možné použiť pádlo v dĺžke okolo 200 cm, teda také, aké sa používa pri jazde na divokej vode. Ak už teda také vlastníte, nie je potrebné zaobstarať si ešte jedno dlhšie pádlo navyše. Výhodou je aj dostatočne veľký kokpit a to aj vďaka už spomínaným menším bočným valcom. Jediný kajak v ponuke od Gumotexu, kde sa dá kúpiť kormidlo aj smerová plutva.
Úchyt na vnútornej strane bočného valca pre pohodlnejšie nosenie absentuje, riešením je uchopenie za bezpečnostné lano, ktoré sa nachádza po oboch stranách kokpitu.

 

logo-webSme odborníci na nafukovacie lode a vodnú turistiku. Kvalifikovaný a ochotný personál je pripravený vám kedykoľvek poradiť, pomôcť nafukovací kajak vhodný pre vaše potreby. Vodaci.sk sa o vás dobre postarajú.