Morské a jazerné kajaky

Morské a jazerné kajaky sú uzavreté kajaky, určené na jazdenie na mori, jazere, či inej veľkej vodnej ploche. Sú dlhšie a užšie, so zvýrazneným kýlovým výstupkom, aby pri pádlovaní kládli čo najmenší odpor. Zadná špica je taktiež ostrá. Z pohľadu pozdĺžneho profilu majú obyčajne prehnutý kýl (najmä morské kajaky) pre lepšiu jazdu vo vlnách. Priečny profil má tvar plochejšieho, v niektorých prípadoch guľatejšieho dna, takže si zachovávajú dobrú primárnu, ale i sekundárnu stabilitu. V prípade, že sú vybavené smerovou plutvou, či kormidlom, aj lepšiu smerovú stabilitu. Pre kratšie výlety, či pobrežnú plavbu sú vhodné jazerné kajaky, ktoré sú kratšie ako morské. Ich dĺžka single kajakov sa pohybuje okolo 3,5 až 4 m. Pre dlhšie výlety, či expedičné pádlovanie sú vhodné morské single kajaky, ktorých dĺžka je okolo 4,5 či 5 metrov, i viac .
Dôležitým vybavením najmä morských, ale i jazerných kajakov sú úložné priestory. Jednotlivé morské a jazerné kajaky sa líšia počtom, umiestnením a veľkosťou úložných priestorov. Prínosnými sú určite aj sieťky, či skrížené šnúry z pružného lana, ktoré sa nachádzajú na palube a slúžia na upevnenie vecí častej potreby.
Morské a jazerné kajaky sa vyrábajú z plastu, ale aj z kompozitových materiálov.

Kajak Delsyk Nifty 385
Delsyk Nifty 385 je jazerný kajak, určený pre plavbu na jazerách, či morskom pobreží. Je to kajak vhodný skôr na kratšie výlety. Napriek svojej dĺžke 385 cm je slušne rýchly. Prednosťou kajakov Delsyk je komfortné sedenie a dostatočne veľký úložný priestor. Zadná opierka je výškovo nastaviteľná, sedačka má variabilný sklon. Paluba kajaku je vybavená dvoma uzatvárateľnými vodotesnými komorami, ktoré sú zakryté elastickým krytom. Vyrába sa vo verzii s kormidlom a bez kormidla, existuje aj možnosť objednania smerovej plutvy (skegu).

kajak na jazero Delsyk
Delsyk Nifty 385. takmer 4 metre dlhý, stabilný kajak na jazero, vhodný aj na výlety k moru. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok.

Kajak DelsykNifty 385 (ako aj iné kajaky od firmy Delsyk) má veľmi pohodlné sedenie, čo oceníte najmä pri dlhšom, niekoľkohodinovom pádlovaní. Napriek dĺžke je prekvapivo rýchly, ale aj obratný. Výborný pomer kvalita – cena.

Kajak Delsyk Nifty 430
Jazerný kajak, ktorý sa svojou dĺžkou 430 cm približuje ku kategórii morských kajakov. Na rozdiel od Nifty 385 je ideálny na dlhšie, celodenné výlety. Je tu výborný pomer jazdných vlastností – rýchlosti, obratnosti i primárnej stability.Kýlový výstupok zaisťuje výbornú priechodnosť vlnami, čo je jeden z dôvodov, prečo je využiteľný skúsenými kajakármi v náročnejších podmienkach. Nifty 430 má komfortné sedenie a dostatok úložného priestoru. Zadná opierka sa dá výškovo nastaviť, sklon sedačky je možné meniť. Paluba je vybavená dvoma uzatvárateľnými vodotesnými komorami. Vyrába sa v základnej verzii bez skegu, či kormidla, vo verzii so skegom a vo verzii s kormidlom.

Delsyk Nifty 430 morský kajak
Delsyk Nifty 430, športový, morský kajak so smerovou plutvou. Vhodný pre športového jazdca na viacdenné výlety. Viac informácií získate kliknutím na obrázok.

Nifty 430 je vhodný nielen na rekreačné jazdenie, ale vďaka svojej dĺžke je ideálny pre pádlovanie na dlhých trasách, napr. Orth –Bratislava, ale i dlhších. Výborný univerzálny kajak strednej dĺžky, pre jazdenie, ktoré má skôr športové poňatie.

Kajak Delsyk Salish II
Jazerný dvojkajak je ideálny na kratšie výlety po jazerách a zátokách. Interiér kokpitu je vybavený komfortným sedením, nastaviteľnou opierkou a nastaviteľným polohovaním nôh. Napriek dĺžke 4,5 m je dostatočne rýchly a vhodný aj na celodenné plavby. Vybavený dvoma vodotesnými prepážkami, sieťkami na batožinu. Možnosť objednania verzie s kormidlom. Kormidlo je vyrobené z eloxovaného hliníka, vďaka čomu je mimoriadne robustné.

dvojkajak na jazero
Delsyk Salish II je veľmi stabilný, dvojmiestny seekajak s veľkým úložným priestorom vhodný na mare, veľké jazerá i pomaly tečúce rieky. Viac informácií po kliknutí na obrázok

Tento dvojmiestny kajak je ideálny pre tých, ktorí majú vodáckeho partnera a inklinujú skôr k rekreačnému pádlovaniu. Má dostatok úložného priestoru. Počiatočná i smerová stabilita je výborná.

Kajak Delsyk Akula
Kajak určený pre športové jazdenie a expedície. Zapustené poklopy s neoprénovým tesnením, kompletné palubné kovania a smerové kormidlo udržia tento kajak v skvelej stope. Ergonomické sedenie a opierka chrbta robia morský kajak Akula pohodlný aj pri viacdennom pádlovaní. Možnosť objednania verzie s kormidlom.

Delsyk Akula špičkový 5 metrový kajak
Delsyk Akula, špičkový takmer 5 metrov dlhý seekajak, športová úprava, ktorá výborne drží smer a rýchlosť. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok.

Akula je najdlhší kajak od firmy Delsyk a preto je vhodný na viacdenné výlety a expedície. Má výbornú smerovú stabilitu a rýchlosť. Poskytuje komfortné sedenie a veľa úložného priestoru. Ideálny pre športovo založených vodákov a cestovateľov.

Kajak MS Composite Falco 430
MSC Falco 430 je jazerný kajak atraktívneho dizajnu, určený pre jazdcov do 90 kg. Má skvelé jazdné vlastnosti – je dobre ovládateľný aj bez kormidla, pri jazde dobre drží stopu a má aj dobrú primárnu stabilitu. Ostrá zdvihnutá predná špička umožňuje jazdu aj vo väčších vlnách bez zbytočného zalievania paluby vodou. Kajak je vybavený polohovateľnými plastovými pedálmi, sieťkou a pohotovostným batožinovým priestorom na palube, plastovými držadlami na špičkách a chrbtovou opierkou na sedačke. Priestor za chrbtom je ohraničený vodotesnou prepážkou a slúži jednak ako „poistka“ proti potopeniu lode, jednak ako odkladací priestor pre batožinu. Prístup doň umožňuje veko na palube s priemerom 24 cm.
Kajak sa vyrába v štyroch kvalitatívnych triedach. Trieda Exclusive (hmotnosť 17 kg) je zo skleneného sendvičového kompozitu. Trieda Kevlar (14kg) je z kevlar-skleneného kompozitu, vďaka čomu je loď odolná voči prerazeniu. Lode triedy KCEP (12kg) a Top Carbon (10kg) sa vyrábajú z epoxidového, vákuovaného kompozitu z kevlaru a z uhlíka.

MsComposite Falco 430
MS Composite Falco športový seekajak s výbornou rýchlosťou a stabilitou, ktorý sa nezľakne ani vĺn. MScomposite a mnoho ďalších morských kajakov nájdete v špecializovanom vodáckom obchode Vodaci.sk.

Na kajaku MSC Falco 430 si cením jazdné vlastnosti. Kajak sa dá aj bez kormidla náklonmi dobre ovládať. Ostrá, zdvihnutá predná špička zaisťuje menší odpor pri pádlovanía výborný prejazd vlnami. Čo si však cením najviac, je nízka hmotnosť. Vďaka nej sa dá s kajakom lepšie manipulovať – na vode pri jazdení, i na suchu pri nosení. Kajak by som určite odporučil na aktívne pádlovanie pri dlhších, celodenných výletoch.

 

logo-webMáme dlhoročné skúsenosti s predajom morských a jazerných kajakov. Široký výber kajakov, kvalifikovaný a ochotný personál, rýchle doručenie, vám ponúknu len Vodáci.sk